Paloilmoitus- ja turvajärjestelmien myynti

Myynnin alueelliset yhteystiedot 
Asiantuntijat palveluksessasi

Alueelliset myynnin yhteystiedot

Kokeneet myyjämme auttavat sinua mielellään paloilmoitus- ja turvajärjestelmiin liittyen.

Etelä-Suomi

Espoo

Tarvonsalmenkatu 19, 02600 Espoo

 

Harri Hämäläinen, p. 050 469 5065,
harri.hamalainen@siemens.com

 

Mika Lappalainen, p. 050 469 5101,
mika.lappalainen@siemens.com

 

Jari Salminen, p. 050 469 5192,
jari.salminen@siemens.com

 

 

Itä-Suomi

Kuopio

Tehdaskatu 16, 70620 Kuopio

 

Kouvola

Kauppamiehenkatu 4, 45100 Kouvola

 

Pertti Tikkanen, p. 050 469 5214, pertti.tikkanen@siemens.com

Länsi-Suomi

Turku

Puutarhakatu 53, 20520 Turku

 

Tampere

Viinikankatu 47, 33800 Tampere

 

Juha Karikoski, p. 050 469 7990, juha.karikoski@siemens.com

Pohjois-Suomi

Oulu

Elektroniikkatie 6, 90570 Oulu

 

Tapani Kosamo, p. 050 469 5520, tapani.kosamo@siemens.com 

Tavoitat meidät lisäksi:

 
  • Soittamalla asiakaspalvelukeskukseemme p. 010 511 3200. Asiakaspalvelukeskus on avoinna arkisin klo 8–16.
  • Chat-palvelu verkkosivuillamme arkisin klo 9–22
  • Postiosoite: PL 60, 02601 Espoo.
  • Käyntiosoite: Tarvonsalmenkatu 19, 02600 Espoo. Saapumisohjeet.

 

Muut palvelut

Miten voimme auttaa?

Asiakaspalvelukeskus

Asiakaspalvelukeskus

Etkö löytänyt etsimääsi? Ota yhteyttä asiakaspalvelukeskukseemme tästä linkistä

Media

Siemens Osakeyhtiön viestintä palvelee mediaa esimerkiksi etsimällä asiantuntijoita ja järjestämällä haastatteluja. Lehdistötiedotteet löydät täältä.

 

Kirsi Rejman

Viestintäjohtaja

Puhelin: +358 10 511 2243
Matkapuhelin +358 50 68407
kirsi.rejman@siemens.com

 

Karoliina Maikola

Viestintäpäällikkö

Puhelin: +358 10 511 2244

Matkapuhelin: +358 40 542 3399

karoliina.maikola@siemens.com

Oppilaitosyhteistyö

Oppilaitosyhteistyö

Teemme aktiivista yhteistyötä suomalaisten oppilaitosten kanssa ja tarjoamme esimerkiksi opetusmateriaaleja, yhteistyöprojekteja ja lopputyöpaikkoja. Lue lisää. 

Sertifioidut partnerit

Sertifioidut partnerit

Tutustu laajaan partneriverkostoomme ja löydä lähin tuotemyyjä tai oikea osaaja projektiisi.

Service Portal kiinteistötekniikan asiakkaille 

Service Portal

Service Portaliin pääset tästä linkistä.

Työ & ura

Työ & ura

Oletko sinä seuraava osaajamme? Siemens etsii jatkuvasti uusia teollisuuden, energia-alan ja talotekniikan parhaita asiantuntijoita. Rekrytoimme myös muun muassa talous- ja ohjelmisto-osaajia, myyjiä ja projektipäälliköitä. Tarjoamme mielenkiintoisia tehtäviä huipputeknologian parissa asiakaspalvelu- ja tiimityötaitoisille ihmisille, jotka etsivät urapolulleen kansainvälisiä haasteita. Tutustu uramahdollisuuksiimme.