Kiinteistönhallinnan ja rakennusautomaation myynti

Siemens auttaa ratkaisemaan kiinteistönhallintaan ja rakennusautomaatioon liittyvät haasteet. Tältä sivulta löydät kiinteistönhallinnan ja rakennusautomaation myynnin yhteystiedot. Siemensillä on paikalliset toimipaikat eri puolella Suomea. Ota yhteyttä! 

Kiinteistönhallinnan ja rakennusautomaation myynnin yhteystiedot

Kokeneet myyjämme auttavat sinua mielellään kiinteistönhallinnan ja rakennusautomaation ratkaisuihin liittyen.

Rakennusautomaatioprojektien tarjouspyynnöt:

rakennusautomaatio.fi@siemens.com tai puh. 010 511 3300 (asiakaspalvelu)

 

Rakennusautomaatiotuotteiden laitemyynti:

laitemyynti.fi@siemens.com tai puh. 010 511 3300 (asiakaspalvelu)

 

Muut tiedustelut

 

Datacenter-kohteet:

Jaano Juhmen, puh. 050 508 5555, jaano.juhmen@siemens.com

 

Energia- ja kiinteistötehokkuuden palvelut:

Joni Salo, puh. 040 585 2285, joni.j.salo@siemens.com

 

Energiaratkaisut:

Jani Luukkonen, puh. 040 017 0930, jani.luukkonen@siemens.com

 

Rakennusautomaation modernisointiprojektit:

Jaakko Vehviläinen, puh. 050 592 6183, jaakko.vehvilainen@siemens.com

 

Rakennusautomaation ratkaisut:

Jouni Lehtonen, puh. 050 469 5107, jouni.lehtonen@siemens.com

 

Sairaalakohteet:

Tomi Akiola, puh. 040 510 6270, tomi.akiola@siemens.com

 

Sähköistyksen kokonaisratkaisut: 

Anssi Laaksonen, puh. 050 469 5051, anssi.laaksonen@siemens.com

Alueellisten toimipaikkojen asiantuntijoiden yhteystiedot

Etelä-Suomi

Espoo

Tarvonsalmenkatu 19, 02600 Espoo

 

Jani Kytöjoki, puh. 050 469 7763, jani.kytojoki@siemens.com

 

Reijo Paajanen, puh. 050 469 5164, reijo.paajanen@siemens.com

 

 

 

Itä-Suomi

Kouvola

Kauppamiehenkatu 4, 45100 Kouvola

 

Jyrki Jaakkola, puh. 050 414 2485, jyrki.jaakkola@siemens.com

 

Kuopio

Tehdaskatu 16, 70620 Kuopio

 

Jaakko Säilä, puh. 050 348 7903, jaakko.saila@siemens.com

 

Länsi-Suomi

Tampere

Viinikankatu 47, 33800 Tampere

 

Marko Karjalainen, puh. 050 317 3400, marko.karjalainen@siemens.com

 

Turku

Puutarhakatu 53, 20520 Turku

Pohjois-Suomi

Oulu

Elektroniikkatie 6, 90570 Oulu

 

Tuomo Alakarppa, puh. 050 534 3586, tuomo.alakarppa@siemens.com

Tavoitat meidät lisäksi:

  • Soita numeroon 010 511 3300 tai lähetä sähköpostia customercare.fi@siemens.com asiakaspalvelukeskukseemme. Asiakaspalvelukeskus on avoinna arkisin klo 8–16.
  • Chat-palvelu toimii verkkosivuillamme arkisin klo 9–22
  • Postiosoite: PL 60, 02601 Espoo.
  • Käyntiosoite: Tarvonsalmenkatu 19, 02600 Espoo. Saapumisohjeet.

Muut palvelut

Asiakaspalvelukeskus

Asiakaspalvelukeskus

Etkö löytänyt etsimääsi? Ota yhteyttä asiakaspalvelukeskukseemme tästä linkistä

Media

Siemens Osakeyhtiön viestintä palvelee mediaa esimerkiksi etsimällä asiantuntijoita ja järjestämällä haastatteluja. Lehdistötiedotteet löydät täältä.

 

Kirsi Rejman

Viestintäjohtaja

Puhelin: +358 10 511 2243
Matkapuhelin +358 50 68407
kirsi.rejman@siemens.com

 

Karoliina Maikola

Viestintäpäällikkö

Puhelin: +358 10 511 2244

Matkapuhelin: +358 40 542 3399

karoliina.maikola@siemens.com

Oppilaitosyhteistyö

Oppilaitosyhteistyö

Teemme aktiivista yhteistyötä suomalaisten oppilaitosten kanssa ja tarjoamme esimerkiksi opetusmateriaaleja, yhteistyöprojekteja ja lopputyöpaikkoja. Lue lisää. 

Sertifioidut partnerit

Sertifioidut partnerit

Tutustu laajaan partneriverkostoomme ja löydä lähin tuotemyyjä tai oikea osaaja projektiisi.

Service Portal kiinteistötekniikan asiakkaille 

Service Portal

Service Portaliin pääset tästä linkistä.

Työ & ura

Työ & ura

Oletko sinä seuraava osaajamme? Siemens etsii jatkuvasti uusia teollisuuden, energia-alan ja talotekniikan parhaita asiantuntijoita. Rekrytoimme myös muun muassa talous- ja ohjelmisto-osaajia, myyjiä ja projektipäälliköitä. Tarjoamme mielenkiintoisia tehtäviä huipputeknologian parissa asiakaspalvelu- ja tiimityötaitoisille ihmisille, jotka etsivät urapolulleen kansainvälisiä haasteita. Tutustu uramahdollisuuksiimme.