Siemens în România

Brandul Siemens este sinonim în România de peste 117 ani cu realizări tehnice, inovație, calitate și încredere.

Siemens în România

Siemens operează în prezent 4 fabrici şi 5 centre de cercetare-dezvoltare și huburi regionale, având peste 2.300 de angajaţi în România. Începând cu anul fiscal 2017, Siemens SRL a preluat coordonarea activităţilor de vânzare ale grupului german în Republica Moldova. Combinând lumea reală și cea digitală, Siemens oferă clienților săi capacitatea de a depăși provocările de transformare digitală și sustenabilitate.

Sedii Siemens

Siemens R&D Brașov

AFI Park Brașov 1,

B-dul 15 Noiembrie nr. 78,

cod poștal 500097, Brașov.

Număr telefon recepție: 0758 231 717

 

Andrei Anghel (DI)

 

andrei.anghel@siemens.com

 

Lucian Rusu (SI EA)

 

lucian.rusu@siemens.com

 

Sorinel Costea (DI)

 

iustin.costea@siemens.com

 

Costinel Medinceanu (SI EA)

 

costinel.medinceanu@siemens.com

SIMEA Sibiu SRL

Strada Florian Rieger Nr. 4
550018 Sibiu, România

Telefon: +40 369 130 600

 

SIMEA Sibiu SRL - fabrica SIMEA
Strada Florian Rieger nr. 4
550018 Sibiu, România

Telefon: +40 369 130 600

 

SIMEA Sibiu SRL - fabrica SEIT
Strada Piața Cibin nr. 5
550197 Sibiu, România

Telefon: +40 369 130 500

 

SIMEA Sibiu SRL - fabrica SYKATEC
Strada Barcelona FN
550018 Sibiu, România

Telefon: +40 374 832 900

 

Andrei Anghel (DI)

 

andrei.anghel@siemens.com

 

Siemens R&D Cluj

Strada Gării 21, cod poștal 400267,

Cluj-Napoca, România

Numărul de la recepție: +40 (364) 138-200

 

Rareș Cordoș (DI)

 

rares.cordos@siemens.com

 

Gabriela Mureșan (DI)

 

gabriela.muresan@siemens.com

 

Raul Bota (SI EP)

 

raul.bota@siemens.com

 

Ionel Indre (SI EP)

 

ionel.indre@siemens.com

SIMEA Sibiu SRL - fabrica MCMS
Strada Florilor nr. 9
305100 Buziaș, România

 

Telefon: +40 356 132 700

Robert Hits (DI)

 

robert.hits@siemens.com

 

Mihai Mihoc (SI EP)

 

mihai.mihoc@siemens.com

 

Septimiu Dorobantu (DI)

 

septimiu.dorobantu@siemens.com

 

Marius Spiru (DI)

 

marius.spiru@siemens.com

 

 

 

Monica Grosu (DI)

 

monica.grosu@siemens.com

 

Adrian Luca (SI EA)

 

luca.adrian@siemens.com

 

 

Siemens SRL București

Strada Preciziei, Nr. 24, Corp H5, etaj 4, sector 6, 062204, București

Nr. telefon: +40 21 6296 400

siemens.ro@siemens.com

 

 

Prezentare generală a companiilor Siemens

Companiile noastre de tehnologie sunt axate pe industrie, infrastructură, transport și asistență medicală. De la fabrici mai eficiente din punct de vedere al resurselor, lanțuri de aprovizionare stabile și clădiri și rețele mai inteligente, până la transport mai curat și mai confortabil, precum și asistență medicală avansată, creăm tehnologie cu scopul de a adăuga valoare reală pentru clienți. Combinând lumea reală și cea digitală, oferim clienților noștri capacitatea să își transforme industriile și piețele, ajutându-i să transforme fiecare zi pentru miliarde de oameni.
Responsabilitate socială

Contribuția Siemens în România

revista hi tech

Publicații Siemens - Revista Hi!Tech

Revista hi!tech prezintă inovații și tehnologii inteligente din arii de activitate variante, la nivel global. La nivel local revista este publicată bianual.

Contact 

Cum vă putem ajuta?

Dacă aveți întrebări, comentarii sau sugestii, vă stăm la dispoziție.