Kontakta oss

Anläggningar för energiproduktion

Namn
Telefon
Mobil
E-post
Mats Flenhagen
08-728 15 75
070-249 54 85
mats.flenhagen@siemens.com

Digital Grid - Energy Automation

Namn
Telefon
Mobil
E-post
Micael Noris (Försäljning, reläskydd & kontrollutrustning)
021-360 71 79
073-620 63 51
micael.noris@siemens.com
Håkan Havel (Försäljning, RTU, nätautomation, microgrid & IT-säkerhet)
031-776 86 34
073-620 62 17
haakan.havel@siemens.com

Digital Grid - PTI

Namn
Telefon
Mobil
E-post
Martin Larsson (Kraftsystemanalys, rådgivning & mjukvaror för nätberäkningar)
08-728 12 07
070-728 12 07
martin.larsson@siemens.com
Johan Persson
08-728 16 76
070-728 16 76
johan.persson@siemens.com
Henrik Sundholm
08-728 17 44
070-728 17 44
henrik.sundholm@siemens.com

Högspänning - Anläggningsförsäljning

Namn
Telefon
Mobil
E-post
Lena Johansson
021-360 71 68
073-620 63 83
lena.johansson@siemens.com
Gert Boqvist
021-360 71 61
073-620 63 56
gert.boqvist@siemens.com
Olof Lindqvist
019-766 51 10
073-620 64 27
olof.lindqvist@siemens.com
Andreas Ramsbacher-Renner
031-776 86 10
073-620 64 35
andreas.ramsbacher@siemens.com

Kraftdistribution och transmission

Namn
Telefon
E-post
Öppettider
Kraftservice kundsupport
+46 20 75 75 50
kraftservice.se@siemens.com
Helgfri vardag 08.00-16-00

Sälj ‒ Högspänningsprodukter

Namn
Telefon
Mobil
E-post
Elisabeth Österlund
021-360 71 72
073-620 62 11
elisabeth.oesterlund@siemens.com

Sälj ‒ Låg- och Mellanspänning

Namn
Telefon
Mobil
E-post
Lennart Andersson (Sales lead)
092-040 55 30
070-517 48 99
lennart.n.andersson@siemens.com
Jan Skoog
019-766 51 09
070-728 15 47
jan.skoog@siemens.com
Joel Kanebjörk
-
079-776 45 48
joel.kanebjoerk@siemens.com
Åke Pettersson
092-041 55 11
073-620 63 70
aake.pettersson@siemens.com
Andreas Ramsbacher-Renner
031-776 86 10
073-620 64 35
andreas.ramsbacher@siemens.com
Mats Pettersson
08-728 15 76
070-728 15 76
pettersson.mats@siemens.com
Josephine Zetterman (Future Grids – emobilitet, batterilager, solenergi & landström)
08-728 16 73
070-728 16 73
josephine.zetterman@siemens.com